Ważkie kwestie dotyczące makijażu

Barwa podkładu

Jednym z poważniejszych błędów jeżeli chodzi o makijaż jest użycie podkładu o niedostosowanym do cery kolorze do cery barwie.

Chcąc osiągnąć jak najbardziej naturalny rezultat, należy szczególną wagę przyłożyć do wyboru trafnego odcienia fluidu. Sprawdźmy, jakie mamy opcje do wyboru.  Potem wykorzystajmy poniższe porady, by sięgnąć po produkt, który odpowiednio zadziała na naszą urodę.

Zanim jednak zaczniemy swoje łowy, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej cerze i spróbujmy samodzielnie określić jej ogólny typ. Wyodrębniamy trzy podstawowe typy skóry. Są to: cera tłusta, mieszana i sucha. Istnieją specjalistyczne podkłady do twarzy dopasowujące się do każdej z nich, ale zanim z któregoś z nich skorzystamy, nieodzownie przedtem sprawdźmy jego barwę. Kolorowe kosmetyki występują niejednokrotnie w różnych tonacjach. Zazwyczaj otrzymujemy ich kilka bądź kilkanaście do wyboru, więc każdej barwie musimy przyjrzeć się z bliska, a potem wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej skóry. Następnie winnaś sprawdzić wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednakże na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnyśmy go sprawdzać na skórze dłoni. Jeżeli jednakże już musimy to zrobić, gdyż udałyśmy się do drogerii w pełnym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, żeby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Bardzo dobrze jest próbować podkład przez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy popatrzmy, czy zgrywa się on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom barwy podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to poważny błąd.

Istnieją również pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych mogą skutecznie radzić sobie z maskowaniem małych i dużych przebarwień. Na ogół mają one żółtą tonację. Świetnie maskują zaczerwienienia i inne przebarwienia. Jeśli takich niedoskonałości mamy sporo na twarzy, wystrzegajmy się podkładów o różowym zabarwieniu, ponieważ one jedynie podkreślą niedoskonałości naszej cery.

Makijaż brwi – porady

Makijaż brwi to dla ciebie nieznany rejon  i masz wrażenie, że nigdy nie nauczysz się go odpowiednio wykonywać? Miast od razu zakładać swoją porażkę, zacznij praktykować, bo to właśnie praktyka tworzy mistrza. A ów rodzaj makijażu jedynie na pierwszy rzut oka wygląda na kłopotliwy. W rzeczywistości, jak już opanujesz określone podstawy, będziesz w stanie pomalować swoje brwi w ciągu tylko kilku minut – i to nawet podczas jazdy pociągiem do pracy.

Daruj sobie jednak nieco czasu na owe ćwiczenia. Jeśli dzierżysz pomadę albo cień do brwi po raz pierwszy w życiu, nie powinnaś raczej wykonywać sobie nimi makijażu, gdy za parę minut musisz wyjść do pracy bądź na zakupy. Wybierz sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wtedy usiądź na spokojnie przed lustrem i zobacz, jak w ogóle wyglądają twoje brwi, kiedy są pomalowane. Musisz wyszkolić się zaznaczać ich naturalny kontur i ogólny wygląd. Jeżeli uda ci się odpowiednio pomalować brwi, kształt twojej twarzy z razu ulegnie poprawie, natomiast spojrzenie nabierze wyrazistej głębi.

Istnieją różne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – ale nim zabierzesz się za kupowanie i testowanie tych wszystkich produktów, winnaś sięgnąć raczej po zasadnicze akcesorium, jakim jest typowa prosta szczoteczka do brwi. Zacznij ją po prostu opanowywać. Na malowanie nadejdzie jeszcze czas, natomiast początkowo spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je codziennie czesać. Możesz też nakładać na brwi małą ilość specjalnego żelu lub pospolitej wazeliny i dopiero wówczas zaczesywać je w stronę ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast ułożyć ku górze. Dzięki temu uzyskają one bardziej naturalny wygląd.

Technik robienia makijażu brwi jest zaś tak dużo. Trudno powiedzieć, jaka z nich byłaby dla ciebie najodpowiedniejsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu wypróbować na sobie i stwierdzić, jaka technika jest dla ciebie najwłaściwsza. Sprawdź też różne kosmetyki do brwi i nie limituj się wyłącznie do tradycyjnej kredki. Przypuszczalnie znacznie lepszy rezultat osiągniesz w momencie, kiedy pokryjesz włoski pomadą o ciemniejszej barwie.

https://www.makijaz.info.pl/medytacja-metoda-wima-hofa/