piękne włosy

Superfoods dla zdrowych włosów

Przez lata wszyscy nauczyliśmy się, że dobrze zbilansowana dieta jest zdrowa dla naszego organizmu i ma kluczowe znaczenie dla optymalnego zdrowia i wydajności. Nasze włosy nie różnią się od siebie Mieszanka białka, węglowodanów złożonych, witamin, minerałów i żelaza jest potrzebna do zdrowych, mocnych włosów.

Dobre odżywianie włosów zaczyna się od uzyskania wystarczającej ilości białka, które jest budulcem włosów. Następnie potrzebujesz węglowodanów złożonych, które pomogą w zestawieniu białek potrzebnych do wzrostu włosów. Inne ważne witaminy i minerały obejmują kompleks B, który jest związany z produkcją energii i budowaniem dobrych problemów z włosami i skórą, kwas foliowy, witaminę B12 i cynk.

Mieszki włosowe mogą mieć niski poziom energii, tak jak my. Dlatego bardzo ważne jest, abyś na początku każdego dnia spożywał dużo białka. Rozważ następujące wybory żywieniowe na śniadanie i inne codzienne posiłki, aby zapewnić włosom najzdrowszą okazję do wzrostu i rozwoju.

Jeśli nie masz wysokiego poziomu cholesterolu, spróbuj jeść czerwone mięso dwa razy w tygodniu. Zawiera białko, którego potrzebują twoje włosy, ale także jest pełen witamin z grupy B, żelaza i cynku, które są ważne dla zdrowych włosów. Boczek to kolejny świetny wybór, ponieważ jest również pełen witamin z grupy B, cynku i białka, ale ponieważ jest również wysokokaloryczny, nie jest najlepszym wyborem, jeśli również próbujesz schudnąć. Jaja i białka jaj to kolejna świetna opcja białka, szczególnie dla wegetarian lub tych, którzy nie mogą jeść czerwonego mięsa lub bekonu z powodu ograniczeń żywieniowych. Łosoś to kolejny świetny wybór białka i świetnie sprawdza się na śniadanie, lunch lub kolację. Przekonasz się, że jest również pełen witamin z grupy B, w tym B12, oraz innych witamin i minerałów.

Tabletki na odchudzanie

Pamiętaj tylko, że powinieneś również spożywać węglowodany złożone, które dostarczają Ci energii przez dłuższy czas niż węglowodany rafinowane, wraz ze źródłem białka podczas posiłków. Brązowy ryż krótkoziarnisty to idealna forma. Jest także dobrym źródłem witamin z grupy B i błonnika. Produkty pełnoziarniste uzupełniają spożycie białka, pomagając uporządkować białka, które włosy będą wykorzystywać dla optymalnego wzrostu i zdrowia.