Cynkowanie galwaniczne GliwiceWilla Hugonówka w remoncie

Willa Hugonówka w remoncie

by

Willa Hugonówka w remoncie

Unia dofinansuje remont willi Hugonówka oraz przebudowę Parku Zdrojowego. W ramach dotacji unijnych, samorząd Konstancina otrzymać ma 15 mln złotych. Kwota dotacji nie pokryje całościowego kosztu inwestycji ale zapewni niezbędne środki na rozpoczęcie inwestycji. W Willi Hugonówka, w której niegdyś mieściło się kino, po remoncie zlokalizowana zostanie filia domu kultury. Będzie też sala kinowo – teatralna oraz muzeum regionalne.

Obecnie willa jest mocno zdewastowana. Została zgłoszona do rejestru zabytków ale jeszcze w nim nie figuruje. Willa ma prawie sto lat projektowana była przez Karola Kozłowskiego, który był projektantem Filharmonii Narodowej w Warszawie. Willa początkowo pełniła funkcję zakładu przyrodoleczniczego. Po II wolnie światowej została przerobiona na kino. Remont willi Hugonówka ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Na samą willę ze środków Unijnych przeznaczono 5 mln złotych.

Poza willą Hugonówka w ramach środków unijnych zostanie odnowiony Park Zdrojowy – będą nowe alejki, ławki, oświetlenie a także zmieniona zostanie architektura zieleni i wszystkie zaniedbane i zarośnięte tereny doprowadzone do porządku. Park po renowacji ma stać się miejscem które przyciągać będzie nie tylko mieszkańców i kuracjuszy ale także mieszkańców sąsiednich miejscowości.

Podobne tematyczne wpisy o architekturze:

5.00 avg. rating (90% score) - 1 vote
Back to Top