Styl mauretańskiGalwanizernia Szczecin

Galwanizernia Szczecin

by

Czym zajmuje się galwanizernia?
Przy ostatniej rozmowie z nowo poznanym kolegą w pracy, z jego strony padło pytanie: Wiesz, koniecznie muszę znaleźć jakąś dobrą galwanizernię w pobliżu. Mógłbyś mi coś polecić?

W pierwszej chwili pomyślałem, że to dość szalone myśleć, że znam się na galwanizerniach lub nawet wiem, co to jest. Jednak po chwili zastanowienia doszedłem do wniosku, że jest to być może oczywiste zagadnienie, tylko ja nie wiem o co chodzi? Odpowiedziałem zatem, że nie, niestety, ale znam tylko galwanizernię w okolicach mojego domu rodzinnego, po czym dyskretnie sprawdziłem w telefonie, o czym w ogóle rozmawiamy.

Okazuje się, że nazwa jest naprawdę wiele mówiąca, tylko moja bystrość tego dnia zawiodła. Otóż galwanizernia zajmuje się… powłokami galwanicznymi i obróbką metali. W ofertę takiej firmy mogą wchodzić procesy srebrzenia, cynowania, chemicznego niklowania, fosforanowania i wiele innych specjalistycznych pokryć. Takie powłoki mogą polepszać właściwości antykorozyjne materiału, zwiększać jego wytrzymałość, twardość, lub mogą służyć celom dekoracyjnym.

W dalszym ciągu nie wiem, co mógłbym polecić koledze. Ale przynajmniej wiem na tyle, żeby się nie zbłaźnić przy kolejnej rozmowie.

Podobne tematyczne wpisy o architekturze:

4.00 avg. rating (80% score) - 1 vote
Back to Top