Galwanizernia Poznań

by

Zakład galwanizacyjny
Metalowe części maszyn i urządzeń oraz przedmiotów codziennego użytku albo z przeznaczeniem do zastosowań budowlanych, muszą być w niektórych sytuacjach dodatkowo zabezpieczane. Dotyczy to przede wszystkim przedmiotów wykonanych z żelaza, które na wolnym powietrzu, a szczególnie przy kontakcie z wilgocią, szybko pokrywa się rdzą. Galwanizernia jest zakładem przemysłowym, w którym przede wszystkim żelazo zabezpiecza się przed korozją.
Nietrudno sobie wyobrazić, co stałoby się z żelazną blachą położoną na dachu i narażoną na opady deszczu i śniegu, gdyby nie pokryto tej blachy cynkiem. W mgnieniu oka pokryłaby się rdzą i stałaby się nieestetyczna. Ocynkowanie chroni więc żelazo, pozostawiając dłużej użytecznym i nie tylko pod względem wyglądu, ale przede wszystkim wytrzymałości jako materiału. Skorodowany dach bowiem zacząłby bardzo szybko przeciekać.
Inne zastosowania galwanizacji, czyli elektrolitycznego pokrywania żelaza cienką warstwą innego metalu, to m.in. miedziowanie, niklowanie czy chromowanie i spotykamy się z tym na co dzień, chociażby trzymając poniklowaną kierownicę podczas jazdy rowerem.

Podobne tematyczne wpisy o architekturze:

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Back to Top