Galwanizernia Bydgoszcz

by

Galwanotechnika i jej działy
Galwanotechnika jest to dział techniki, który zajmuje się teorią oraz praktycznym zastosowaniem elektrolitycznej metody wytwarzania powłok na różnych podłożach. Dzieli się ją na dwa odrębne działy.

Galwanostegia jest jednym z dwóch podstawowych działów galwanotechniki i zajmuje się elektrolitycznymi procesami wytwarzającymi powłoki, które trwale przylegają do metalowego podłoża. Stosuje się to w celach ochronnych, dekoracyjnych lub technologicznych bądź konstrukcyjnych.

Galwanoplastyka natomiast to elektrolityczne nakładanie metali na różne powierzchnie. Powłoki mogą być cienkie bądź grube w zależności od zapotrzebowania oraz kształtu danej rzeczy. Galwanoplastyka różni się od galwanostegii tym, że wytwarzane powłoki nie przylegają trwale do podłoża. Znalazła zastosowanie między innymi w drukarstwie.

Miejscem, gdzie wykonuje się rzeczy związane z powyższymi działami galwanotechniki jest zakład lub wydział fabryki, czyli tak zwana galwanizernia. Warto nadmienić, że technologia galwaniczna jest bezpieczna dla środowiska.

Podobne tematyczne wpisy o architekturze:

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Back to Top